Agnihotra na Międzynarodowej Naukowej Konferencji Jogi i Ajurwedy, Sulislaw, Poland

Trzech z mieszkańców naszej ekowioski Bhrugu Aranya zaprezentowało swoje wykłady na III Międzynarodowej Naukowej Konferencji Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.
W śród uczestników konferencji było wielu naukowców, badaczy, terapuetów i studentów z Niemiec, USA, Indii, Holandii i Polski.

Jarosław Bizberg, prezydent Fundacji Terapia Homa, poprowadził wykład na temat Agnihotry, Medycyny Homa i ekologicznego rolnictwa Homa. Pokazał również film o ekowiosce Bhrugu Aranya autorstwa Jacoba Sawyer.

Dr Ulrich Berk prezydent Deutsche Gesellschaft für Homa-Therapie w Niemczech wykładał o naukowych aspektach Terapii Homa w Jodze i Ajurwedzie.

Barry Rathner psycholog z USA przedstawił podstawy Psychoterapii Homa.”

Składamy wyrazy podziękowania i wdzięczności Panu C.M. Bhandari, byłemu ambasadorowi Indii w Polsce i przewodniczącemu konferencji oraz Panu Jerzemu Bar, właścicielowi Pałacu w Sulisławiu i organizatorowi całego wydarzenia.
Zdjęcie powyżej: Dr Ulrich Berk adresowania konferencję.

Zdjęcie po prawej: Dr Ulrich Berk (czerwona koszulka) i Jarek Bizberg (z prawej) wykonywać agnihotry na terenie Instytutu Sulislaw. Siedząc między nimi jest Pan C.M. Bhandari.

Po zapowiedzi Agnihotry o wschodzie słońca (4:30 rano) przez Pana Bhandari, 15 osób dzielnie wstało o świcie by uczestniczyć w najwcześniejszej Agnihotrze roku. Tego samego dnia o zachodzie słońca przybyło prawie ¾ uczestników całej konferencji by doświadczyć wieczornej Agnihotry.
Wielu naukowców i praktykujących jogę oraz ajurwedę doceniło wedyjską genezę Tarapii Homa.

Dr Ulrich Berk

Jarek Bizberg

Barry Rathner

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *